ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12398320
*
nr 1239 8320
Spegel
med konsolbord. Höjd: 66-147 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2019
kl 19:14:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 11:58:50
1
700 kr
4/3 09:54:02
2
800 kr
4/3 10:09:35
3
1.200 kr
4/3 16:38:02
4
1.100 kr
4/3 16:38:02
3
1.200 kr (Budbetjänt)
4/3 16:41:55
4
1.500 kr
4/3 18:49:53
3
1.500 kr
4/3 18:49:53
4
1.500 kr (Budbetjänt)
4/3 18:51:26
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1239 8320
Spegel
med konsolbord. Höjd: 66-147 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 11:58:50 | 1 | 700 kr |
4/3 09:54:02 | 2 | 800 kr |
4/3 10:09:35 | 3 | 1.200 kr |
4/3 16:38:02 | 4 | 1.100 kr |
4/3 16:38:02 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
4/3 16:41:55 | 4 | 1.500 kr |
4/3 18:49:53 | 3 | 1.500 kr |
4/3 18:49:53 | 4 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
4/3 18:51:26 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02